350 de medici specialişti în domeniul radiologiei de înaltă performanţă din peste zece ţări din Stalele Unite şi Europa se întrunesc timp de trei zile la Timişoara.
Societatea de Imagistică Musculo-Scheletală din România , în colaborare cu Primăria oraşului, Consiliul Judeţean şi Universitatea de Medicină şi Farmacie Timişoara, organizează în perioada 11-13 octombrie, cea de-a patra ediţie a Congresului Naţional de Rezonanţă Magnetică, cu participare internaţională.
Sursa: televiziunea medicala